تالار گفتگو

LiveZilla Live Help

فروش دو عدد سره نر با قیمت استثنایی
فروش گربه پرشین 3 ماهه
عروس هلندیم دیوونم کرده ... !!!! کمککککککک
فروش طوطي كمياب و زيباي سرآلويي نر
سوال
راهنماي نگهداري حيوانات اهلي
تولید مثل مرغ عشق
دانلود رايگان تقويم سال 1393
تكثير و پرورش قناري
مشکل اساسی نرم افزار
قطع آواز ناگهانی قناری
كاتالوگ محصولات تابرنيل
خرید و فروش قناری
معرفي ناهنجاري هاي معمول رفتاري در طوطي هاي خانگي
معرفی ورزش کبوتر پرانی در سریال آب پریا
تقويم سال 1392
آموزش نگهداري از فنچ
مازندران
دنياي عجيب كلاغ ها
بيماريهاي قناري
گلستان
مشكل در نمايش كلمات فارسي برنامه در ويندوز
بیان مشکلات نرم افزار در این تاپیک
مشكل در نمايش كلمات فارسي برنامه در ويندوز
آغاز فروش نرم افزار مديريت پرندگان زينتي

Forum
  صفحه اصلي - آمار - جستجو
صفحه اصلي / دانستنيهاي قناري / پرورش قناري
نويسنده پيغام
admin
ارسال : سه شنبه 01/11/87 ساعت 21:25

مدير
آنچه در ارتباط با پرورش بهتر قناري ميدانيد در اين بخش معرفي كنيد
homauon
ارسال : چهارشنبه 09/11/87 ساعت 20:49

عضو
ويژگيهاي قفس مناسب و محل نگهداري پرنده
در مدت زماني كه پرندهاي را نزد خود نگاه مي داريد محل زندگي پرنده شما بايد داراي درجه حرارت يكنواخت،جريان هواي تازه ومناسب و نور كافي و مطلوب همواره با آرامش باشد كه به اين منظور رعايت نكات زير الزامي است :
محل استقرار قفس پرنده نبايد محيط شلوغ و پرهياهو و يادر فاصله نزديكي از ديوار يا تلويزيون يا روبروي دريچه كولر يا باد پنكه و مجاور بخاري يا شوفاژ باشد.
پرنده در طول روز نياز به نور كافي ومناسب و هواي تازه داردلذا براي قفس محل نزديك پنجره بسيار مناسب است به شرط اينكه در زير تابش مستقيم نور خورشيد يادر برابر كوران باد سرد نباشد.
محل نصب قفس نبايد پايين و يادرروي سطح زمين باشد و بهتر است كه در ارتفاع ديد يك انسان ايستاده ودر زاويه اتاق نصب شود و همچنين پست به ديوار نصب شود تا پرنده احساس امنيت بيشتري نمايد.
از آنجا كه پرندگان به محيط اطراف خود انس مي گيرد و محيط اطراف را به عنوان قلمرو خود مي شناسد بنابراين توصيه مي شود كه تادر حد امكان از تغييز محل نصب قفس پرنده خودداري شود.
قفس بايد عريض و جادار باشد و امكان تحرك پرنده و پرندگان در آن به خوبي فراهم شود .شيك بودن ظاهر قفس براي پرنده اهميتي ندارد.
كف قفس ،ميله عرضي و ظروف آب و غذاي پرنده را بايد روزانه پاك و شستشو و خشك نماييد .لذا بهتر از قفسهايي كه داراي كف كشويي است ، استفاده نماييد .
سقف قفس بهتر است صاف مسطح باشد تا امكان پرواز وتحرك پرنده بيشتر فراهم شود . قفسهاي مدور عملا امكان پرواز در قفس رااز پرنده مي گيرد. بخصوص سهره را نبايد در قفسهاي مدور نگهداري كرد. چون شكل اين قفسها پرنده را وادار مي كند تادر يك مسير مصنوعي وناخواسته پرواز كند،لذا وجود 2 يا چند ميله عرضي متناسب با جثه پرنده در داخل قفس بسيار ضروري است وزمينه تحرك بيشتر پرنده را فراهم مي نمايد.
بهتر است در نزديكي محل نگهداري پرنده دماسنج ديواري نصب نمائيد تا به موقع از تغييرات دما آگاه شويد.
چنانچه در خانه پرنده نگهداري مي كنيد بهتر است از نگهداري سگ و بخصوص گربه خودداري نمائيد.
در صورتيكه پرندهاي را بصورت منفرد نگهداري مي كنيد ، براي متنوع ساختن زندگي پرنده از وسايل بازي همچون آيينه،توپ وزنگوله استفاده نماييد.
برگرفته از مقالات دكتر مهدي مقدم (متخصص بيماريهاي پرندگان)
homauon
ارسال : چهارشنبه 09/11/87 ساعت 20:50

عضو
نكات مهم در تغذيه پرندگان زينتي
براي تهيه جيره غذايي مناسب پرنده خود با دامپزشك متخصص مشورت نماييد.از مصرف خوراك فاسد وكپك زده توسط پرنده جدا خودداري نماييد. غذا وآب بايد هميشه وبه موقع در اختيار پرنده باشد تا پرنده شاداب باشد .براي در اختيار گذاشتن آب وغذا بهترين زمان صبح زود است،در صورتيكه صبح زود برنمي خيزيد ترتيبي دهيد كه از شب قبل دانه براي صبح زود در دسترس پرنده باشد.روزانه حداقل 2 بار آب تازه با دماي مطلوب در اختيار پرنده قرار دهيد ودر صورتي كه آب كثيف باشد ،بايد فورأ تعويض شود.
ظرف آب ،دانه وسبزيجات بهتر است كه از خارج قابل پرنمودن باشند تادر اثر داخل شدن دست در قفس ،پرنده نترسد.
توجه داشته باشيد كه فلزات زنگ زده ،ظروف تفلون،پودر ومايعات شوينده،پاك كننده نوك مداد يا خودكار،الكل ،قهوه،ادويه جات،گياهان سمي ،سموم حشره كش،آفات گياهي ،دودسيگارو دود اگزوز اتومبيل براي تندرستي پرنده شما زيان آور است.
از چيدن گلها وگياهان باغچه و يا اطراف جاده وخوراندن آنها به پرنده جدأ خودداري نماييدزيرا برخي از آنها ممكن است مسموم باشنديا ذرات ريز معلق در هوا ناشي از وسايل نقليه روي آنها نشسته وآنها را مسموم نموده باشد.
قناري از جمله پرندگاني است كه نسبت به نمك مصرفي حساسيت فراوان دارد از اينرو بايد مراقبت شود تا غذاهاي حاوي نمك در دسترس اين پرنده قرار نگيرد.
هرگونه اعمال زور و يا گرسنه نگه داشتن پرنده براي به آواز در آوردن يا به سخن گفتن به منزله آزار وشكنجه پرنده خواهد بود ونتيجه مطلوب حاصل نخواهد شد.
طوطي ها نياز جدي به شاخه خزيدن دارند ، شاخه هاي خزيدن را بايد از شاخه هاي درختاني كه ايجاد مسموميت نمي كنند تهيه نماييد.
دقت كنيد كه دانه هاي رنگ نشده ،بو نداده و بدون نمك در جيره پرنده خود استفاده نماييد.
برگرفته از مقالات دكتر مهدي مقدم (متخصص بيماريهاي پرندگان)
p_samimi
ارسال : سه شنبه 15/11/87 ساعت 19:08

عضو
سلام نميدونم ميشه اينجا در مورد قناري سوال كرد يا نه با اين حال ميپرسم.
ميخواستم بدونم وقتي تخم هاي اول تا سوم را برميداريم از سر نازك بايد بكنيم تو ارزن يا از سر پهن؟
چرا بايد بعد از ظهر روز سوم برشون گردنيم .يعني بعد از ظهر روزي كه سومين تخم رو گذاشته؟!! خب چرا صبح روز چهارم ،وقتي كه تخم چهارم رو گذاشت برشون نميگردونيم؟
اگه قناري 7 صبح تخم ميگذاره و ما 9 صبح برش داريم مشكلي پيش مياد يا بايد سريعا برداشت؟
براي جوجه كشي دوم لانه دوم رو بايد روز چندم گذاشت تو قفس؟
بعد يك مشكل اساسي دارم كه بدجوري اعصاب خورد كن شده.من نميدونم چرا 2 تا از جوجه هام مرتبا ميفتن لب لانه؟!يعني بالاي گودي خارج از گودي.ولي از لونه بيرون پرت نميشنا.فقط اون بالا تو اون پخي ميوفتن.و همين باعث شد 2 تا از جوجه هام مردن.فكركنم غذا كم خوردن :(
درسته ميگن تو هفته اول هويج نبايد داد و فقط تخم مرغ.
از بيسكوييت ميشه استفاده كرد؟اگه بله ، از چه ماركي؟
براي پنبه داخل لونه از چي استفاده ميكنيد و با چي به داخل لونه ميچسبونيد؟
چه دل پري دارم من!!!!!.آخه خيلي وقت بود دنبال يك سايت فعال مثل اينجا ميگشتم.الان روم نميشه بقيه سوالام رو بپرسم.خيلي ممنون.از اينكه وقت ميگذارين براي ما
JALAL2010
ارسال : سه شنبه 06/12/87 ساعت 17:08

عضو
براي جوجه كشي دوم لانه دوم رو بايد روز چندم گذاشت تو قفس؟
hamid
ارسال : چهارشنبه 07/12/87 ساعت 17:45

عضو
با سلام
لطفا نسبت مخلوط کردن ارزن وکتان را در فصل های مختلف بگویید؟

- ويرايش شده توسط : hamid


mostafa
ارسال : پنجشنبه 22/12/87 ساعت 15:40

عضو
چرا قناري تخم خود رو مي خوره
aria
ارسال : يكشنبه 09/01/88 ساعت 12:42

عضو
دوره دوم لانه گذاري براي قناري بستگي به اين دارد كه ماده قناري چه موقع آماده تخم گذاري دوره جديد شود و اين بستگي به خود قناري دارد و بايد با مشاهده علائم لانه سازي در قناري ، لانه گذاري شود
aria
ارسال : يكشنبه 09/01/88 ساعت 12:45

عضو
البته با توجه به گرم بودن ارزن بهتر است اين دانه در فصل سرد استفاده شود نه در فصل گرم و نسبت ارزن به كتان هم به نظر من بهتر است يك سوم باشد
aria
ارسال : يكشنبه 09/01/88 ساعت 12:47

عضو
پرندگان در مواقعي كه از لحاظ ذخيره مواد معدني در بدن خود با كمبود مواجه شوند (مخصوصا كلسيم و فسفر) اقدام به خوردن تخمهاي خود ميكنند تا اين كمبود در بدن آنها جبران شود. البته اين حالت مواقعي پيش ميايد كه پرنده منبع ديگري براي جبران اين كمبود در بدن خود ، در محيط نيابد
rezaasghari
ارسال : دوشنبه 10/01/88 ساعت 02:47

عضو
قناری شما بایدبه اندازه کافی کلسیم در طول سال دریافت کرده باشه تا تخم های خودش رو نخوره.
البته شکستن تخم هاعلاوه برکمبود کلسیم میتونه علت عصبی هم داشته باشه. در فصل جوجه کشی قناری ماده حساس تر میشه و کمی هم عصبی میشه و اگر نر هم ماده رو خوب تغذیه نکنه امکان این که تخم ها خورده بشه زیاد هستش.
hamid
ارسال : يكشنبه 16/01/88 ساعت 14:58

عضو
صمیمی عزیز
با سلام
جواب سوالات شمارا در حد توانایی خودم میدهم:
1-هیچ فرقی نمی کند
2-برگردان کردن تخمها درروز سوم یا چهارم زیاد فرقی نمی کند
3-مشکلی پیش نمیاد
4- معمولا با خروج جوجه ها از لانه قناری ماده سری دوم تخم گذاری را آغاز میکند بنابراین قبل از این مرحله باید لانه دوم را آماده کرد و این بستگی به نژاد قناری دارد
5-در مورد مشکل اساسی شما راه حلی ندارم
6-من هم شنیدم اما دلیلش را نمی دانم
7-من به شما پیشنهاد میکنم برای جوجه ها از دان نرم استفاده کنید اما من خودم گاهی از بیسکویت مادر یا ساقه طلایی استفاده می کنم
8-از پنبه غوزه دار یا پنبه دانه که در بازار موجود میباشد و از چسب چوب استفاده کن
9-موفق باشید.
hamid
ارسال : يكشنبه 16/01/88 ساعت 15:23

عضو
روش تهیه دان نرم :
ابتدا تخم مرغ را به مدت نیم ساعت در آب می جوشانیم سپس پوسته آن را جدا نموده و می گذاریم به طور کامل خشک شود بعد آنرا آسیاب می کنیم تا پودر شود تخم مرغ را رنده میکنیم ، به اندازه حجم تخم مرغ هویج رنده میکنیم (قبل از رنده کردن هویج آنرا شسته و به طور کامل خشک میکنیم) اکنون هویج و تخم مرغ را مخلوط کرده و در یخچال قرار میدهیم.در هفته اول مقداری آرد سوخاری و پودر پوسته تخم مرغ را قبل از گذاشتن در قفس روی مخلوط تخم مرغ و هویج میپاشیم به طوری که مخلوط به دست آمده دانه دانه باشد و به هم نچسبد . از هفته دوم میتوان 50 گرم آرد سوخاری +(2 عدد بادام خام و 2 عدد پسته خام پودر شده) + حدود 5 گرم آرد برنج + 20 گرم جو پوست کنده آرد شده را به مخلوط فوق اضافه نمود .
این مخلوط باید تا قبل از سه روز مصرف شود ودر این مدت باید در یخچال نگهداری شود و هرروزمقداری در اختیار جوجه ها قرار بگیرد که در طول 4 تا 5ساعت مصرف شود تا فاسد نگردد.

امیدوارم مطلب فوق مورد استفاده شماعزیزان قرار گیرد.
admin
ارسال : سه شنبه 08/02/88 ساعت 19:36

مدير
دستگاه گوارش alimentary tract

دستگاه گوارش طیور شامل قسمتهای زیر می باشد:

۱-دهان:(حفره دهانی-حلقی) mouth دهان در طیور.فاقد لب و دندان است وکام نرم در طیور وجود ندارد.حفره دهانی در این حیوانات به وسیله منقارها از محیط بیرون جدا می شود.

* منقارها: به صورت دو منقار سخت و شاخی هستند که برروی هم قرا گرفته و از عقب به هم متصلند منقار پایین به استخوان دندانی پایین (آرواره پایین)و منقار بالا که کوتاهتر و باریک تر از منقار پایین بوده انتهای نوک آن مقداری به طرف پایین خمیده است به استخوان فک بالا متصل می باشد.
* سوراخ بینی: در زیور در سطح پشتی منقار بالا قرار دارد بنابر این حفره دهانی در طیور از بالا به وسیله کام سخت از طرفین به وسیله گونه ها و در جلو به وسیله منقارها محدود می شود.
* کام سخت: در سقف حفره دهان. دارای سوراخی در وسط است که به حفره ها و مجاری بینی ارتباط دارد
* زبان و نقش آن در طیور: دارای تیغه هایی در طرفین می باشد، این تیغه ها در حرکت غذا به طرف حلق و مری نقش مهمی دارد با توجه به اینکه طیور فاقد قدرت مکش در دهان هستند لذا این حالت زبان در تغذیه آنها بسیار موثر است.

۲-مری (esophagus): لوله ای است قابل انعطاف و عظلانی که از حلق تا پیش معده ادامه دارد این لوله در اواسط مهره های گردن (مجاور مهره های پنجم گردن)گشاد شده کیسه ای به نام (چینه دان) را به وجود می آورد سپس لوله مری به حالت اولیه خود برگسته تا پیش معده ادامه می یابد.

* وظیفه اصلی چینه دان ذخیره غذاست هرچند ممکن است که عمل هضم روی غذا به مقدار جزیی در چینه دان انجام شود به علت عدم جویدن و توقف غذا در دهان طیور تاثیر بزاق حیوان در هضم غذا در چینه دان صورت می گیرد مرغابی فاقد چینه دان است بنابر این لازم است که غذای مرغابی به صورت خمیر آبکی و یا حداقل خیسانده به حیوان داده شود.
* دیواره مری و چینه دان: از سه لایه تشکیل شده است که به ترتیب از خارج به داخل عبارتند از: لایه سروزی، لایه عضلانی(طولی و حلقوی) و لایه مخاطی لایه ماهیچه ای دیواره چینه دان با چین خوردگیهای خود سطح داخلی چینه دان را به صورت چین خورده در آورده است، سطح این چین خوردگی از سلوهای مخاطی پوشیده شده است این سلوها دارای ترشحات مخاطی می باشد.

۳-معده stomach:معده در طیور.شامل دو قسمت است:

* پیش معده(معده غده ای) proventrculus: پیش معده(معده غده ای) و و ظیفه آن در طیور:عضوی است دوکی شکل.که در قسمت چپ حفره بدن قرار دارد.کار اصلی معده حیوانات را در طیور.پیش معده انجام می دهد.محل اتصال پیش معده با مری.مشخص نیست.ولی در اتصال معده ماهیچه ای بین پیش معده و معده ماهیچه ای بخشی یه نام (ایستموس)قرار دارد. در سطح داخلی پیش معده طیور.برجستگیهایی (پاپیلا)وجود دارند.این برجستگیها حاوی غدد ترشحی هستند که طریق مجرایی.ترشحات خود را به داخل پیش معده می ریزند.این ترشحات.شامل اسید معدی و آنزیمهای هضم کننده پروتئین (پروتئولتیک)می باشند.در حالی که سطح داخلی ایستموس.هیچ گونه برجستگی و یا چین خوردگی ندارد.
* معده ماهیچه ای یا معده اصلی (سنگدان): سنگدان(معده ماهیجه ای یا حقیقی)gizzard اندامی سفت و به شکل عدسی محدب الطرفین می باشد. دیواره معده ماهیچه ای بسیار ضخیم است ولی ضخامت آن در سطح پشتی .بیشتر از سطح شکمی آنست.محل قزاز گرفتن آن در حفره شکمی .در زیر استخوان خاجی می باشد.دیواره داخلی آن را لایه ضخیمی از بافت مخاطی.دارای چین خوردگیهای زیادی است و محکم به لایه زیرین خود ۰لایه عضلانی)چسبیده است.لایه خارجی این عضو.از یک لایه سروزی تشکیل شده است.

4 - روده باریک small intestine: بعد از سنگدان قرار گرفته است و مانند روده باریک حیوانات پستاندار از سه قسمت دئودنوم (دوازدهه) ژژنوم و ایلئوم تشکیل شده است ولی مرز بین این قسمت دقیقا مشخص نیست وکل آنها را روده باریک در نظر میگیرند.

5 - روده فراخ larg intestine: روده فراخ در طیور شامل یک جفت زایده به نام روده کور (سکوم) و یک بخش کوتاه و مستقیم به نام راست روده(رکتوم)است که به کلواک ختم می شود.

6 - روده کور cecum: روده کور به صورت دو زایده به طول ۱۴ تا ۲۳ سانتیمتر در دو طرف راست روده قرار دارد، این دو زایده در محل اتصال روده باریک به روده فراخ به آنها متصل می شوند.
روده کور دارای میکروارگانیسمهای زیادی می باشد به طوری که این میکروبها سلولز موجود در مواد غذایی را در این قسمت هضم می کنند که نتیجه آن تولید گلوکز و همچنین ویتامینهای گروه ب و ویتامین ک می باشد، مواد حاصل از تخمیر به وسیله میکروارگانیسمها بندرت مورد استفاده بدن طیور قرار میگیرند زیرا از محل اصلی جذب (روده باریک) دور مانده اند. اندهزه و فعالیت روده کور در پرندگانی که علفخوار هستند بیشتر از پرندگان دانه خوار و یا حشره خوار می باشند.

7 - کلواکcloaca or anus: آخرین قسمت دستگاه گوارش طیور می باشد کلواک به عنوان حفره مشترک بین دستگاه تولید مثل دفع ادرار و مدفوع می باشد کلواک شیپوری شکل است و دارای دو ناحیه گوارشی و ادراری -تناسلی میباشد.

* ناحیه گوارشی به راست روده متصل است و محل تجمع مدفوع می باشد. در انتهای این ناحیه اسفنگتری وجود دارد که باعث نگهداری و تجمع مدفوع شده ودر موقع دفع باز می شود.
* ناحیه ادراری-تناسلی کلواک:بعد از اسفنگتر ناحیه گوارشی قزاز دارد در طیور نر مجرای ادراری و مجرای ادراری و مجرای خروجی منی در این ناحیه باز می شود در انتهای ناحیه ادراری تناسلی(جفت گیری) جنس نر به نام (اجسام فالیک) وجود دارد، در طیور ماده مجاری خروج منی و آلت جفتگیری طیور نر ناحیه ادراری تناسلی وارد می شود در انتهای کلواک اسفنگتر مقعد قرار دارد که در تمام حالات بجز در موقع دفع مدفوع جفت گیری و تخمگذاری بسته می باشد.

منبع: http://redbird.ir
dostdareparandegan
ارسال : پنجشنبه 07/11/89 ساعت 05:43

عضو
سلام من ميجوام جوجه كشي قناري كنم و هيچي نميدونم (فكر كنين دفيه اول ام است) لطفا تمام مراحل جوجه كشي را بگيد و هيچي مبهم نباشه( از ابتدا تا انتها)
dostdareparandegan
ارسال : دوشنبه 11/11/89 ساعت 15:24

عضو
سلام دوست عزيز ميشه بگيد چه قناري داراي صوت و چهچه زيبايي ميباشد ؟ و قيمت خوبي داشته باشه ؟
10reza10
ارسال : پنجشنبه 05/03/90 ساعت 10:15

عضو
سلام من شنیدم قناری سبز از صدای خوب و بلندی بهره میبره.البته به نژاد و صدای معلمش که دهن زدن را از اون یاد گرفته هم بستگی داره.
10reza10
ارسال : پنجشنبه 05/03/90 ساعت 10:21

عضو
دوستان قناری باز که به این قسمت سر میزنن خواهشن اگه راجب به پرورش و تولید مثل قناری رسمی بلند اطلاعاتی دارن ارائه بدن.
من فعلا دارم از قناری رسمی و سرخ جوجه میگیرم و می خوام شانسم را تو این زمینه هم امتحان کنم
البته به مدیر سایت هم پیشنهاد دادم که استقبال نشد.
admin
ارسال : شنبه 14/03/90 ساعت 03:41

مدير
دوستان قناری باز که به این قسمت سر میزنن خواهشن اگه راجب به پرورش و تولید مثل قناری رسمی بلند اطلاعاتی دارن ارائه بدن.
من فعلا دارم از قناری رسمی و سرخ جوجه میگیرم و می خوام شانسم را تو این زمینه هم امتحان کنم
البته به مدیر سایت هم پیشنهاد دادم که استقبال نشد.دوست گرامي فكر كنم در اين مورد كمي كم لطف كرده ايد . به هر حال بد نيست شما شروع كنيد و آنچه تاكنون درباره ي پرندگان خود اجرا و تجربه نموده ايد را ذكر كنيد تا من و ساير دوستان هم به آن مطالبي بيافزاييم. و از آن نيز بهره مند شويم.

منتظريم
shayana
ارسال : سه شنبه 21/04/90 ساعت 15:51

عضو
سلام کمکم کنید لطفا؟
من یک جفت قناری سوپر زرد دارم که تا به حال 2با تخم گذاری کردن که هر دوبار بعد از15 روز جوجه نشدن که توی تخم ها هیچ اثری از نطفه یا جوجه نبود
که من به فرض خودم یک ماده دیگه برای قناری نر خریدم اما بعد از جفت گیری بازم جوجه نشد حال باید چیکارکنم آیا قناری نر ایراد داره یا تغذیه قناری ها تکمیل نبوده
admin
ارسال : پنجشنبه 23/04/90 ساعت 10:08

مدير
سلام کمکم کنید لطفا؟
من یک جفت قناری سوپر زرد دارم که تا به حال 2با تخم گذاری کردن که هر دوبار بعد از15 روز جوجه نشدن که توی تخم ها هیچ اثری از نطفه یا جوجه نبود
که من به فرض خودم یک ماده دیگه برای قناری نر خریدم اما بعد از جفت گیری بازم جوجه نشد حال باید چیکارکنم آیا قناری نر ایراد داره یا تغذیه قناری ها تکمیل نبوده


هم ميتونه ايراد از طرف جفتها باشه و هم از نظر تغذيه. پيشنهاد مي كنم قبل از جفت اندازي ، مدتي از نكتون S و نكتون E براي جفتها استفاده كنيد
malekmahmod
ارسال : يكشنبه 26/04/90 ساعت 12:56

عضو
سلام من 4 تا قناری خریدم 2 تا ماده و2تا نر هر کدوم را از جایی الان باید چکار کنم؟ ایا میشه همه را با هم نگه دارم یا باید جدا کنم؟
admin
ارسال : سه شنبه 28/04/90 ساعت 03:13

مدير
سلام من 4 تا قناری خریدم 2 تا ماده و2تا نر هر کدوم را از جایی الان باید چکار کنم؟ ایا میشه همه را با هم نگه دارم یا باید جدا کنم؟

هر كدام از قناريهاي نر را بايد در قفسهاي مجزا از يكديگر و با فاصله از هم نگهداريد ولي قناريهاي ماده را ميتوانيد در يك قفس و با هم نگهداري كنيد
malekmahmod
ارسال : سه شنبه 28/04/90 ساعت 14:48

عضو
ایا قناری بایستی در تابستان تولک رود ؟ اگر نرود چطور میشود؟
اگر در تابستان اتاق با کولر گازی همیشه در 21 درجه باشد ایا باز هم میشود قناری را جفت کرد؟
10reza10
ارسال : جمعه 31/04/90 ساعت 05:41

عضو
سلام ملک محمود عزیز
بهتره نرها را در یک قفس پران بگذاری و ماده ها را هم در یک پران دیگر
و دمای اتاق را نیز به حدود 30 تا 33 درجه برسونی تا حسابی قناری هاتون تولک برن.
این کار باعث میشه تا در زمستان بتونید خوب ازشون جوجه بگیرید
و همین طور نطفه اونها هم بهتر میشه
البته اگر قناریهاتون از لحاظ مستی آماده هستن همین الان هم میتونید با کولر از اونها جوجه بگیرید ولی این یه ریسک بزرگه
و در کل کیفیت لازم را نخواهد داشت
ولی اگر گزینه اول را انتخاب کنید مثل یه قناری باز حرفه ای عمل کردید و در زمستان جوجه های خوبی نصیبتون میشه
پاسخ شما
توپر  ايتاليک  زير خط دار  لينک تصوير  لينک پيوند  عدم در نظر گرفتن کدهاي خاص *يعني چه؟

 

استفاده از مطالب اين سايت به منظور گسترش و معرفي دانش پرورش پرندگان زينتي ، براي عموم آزاد ميباشد